Konstrukcja ogrodzenie Winylowe na plot i bramkę ze sztachetek nie zada zezwolenia na to oraz informowania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc szczególnych wypadków.

Projekotwanie ploty z PCV na ogrodzenie i bramkę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na budowę ani raportowania tego faktu starostwu powiatowemu z wyjątkiem kilku wypadków.

Sztachetki z plastyku na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie przekraczające wielkości 2,2 m budowane pośrodku dwoma sąsiednimi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności oficjalnych. Tyczy się to tez ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:

  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń przy drogach prywatnych oraz wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania sztachety z Winylu na plot i bramkę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu winno zawierać rodzaj ogrodzenia, metodę wykonania jego montażu a także planowany czas zapoczątkowania budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się doczepić oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w celach budowlanych oraz o ile jest to zadane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Niekiedy do konstrukcji sztachety PVC na ogrodzenie i furtkę ze sztachet zadane są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na miejsce zjazdu.

Budowę płotu można zacząć po 30 dniach od zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Sprzeciw może być w sytuacji, jak planowane plot PVC na ogrodzenie i bramę ze sztachet jest nieadekwatne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej szosy. W sytuacji gdy przewidywane plot z PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachetprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać otrzymania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez czas dwóch lat. Wstrzymanie zaczęcia robót przez ten czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w przypadku ochoty wybudowania ogrodzenia nieodzowne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s