Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone sztachety z drewna w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od poprawnego oraz skrzętnego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Jak asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten typ ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s